Melhuzat isimli bu kişisel blog sitesi, Alparslan Baltacı‘ya ait olup, içerikler bizzat tarafından yayınlanmaktadır. Değerli okurlarımızın bu blogu kullanırken uyması gerekli görülen açıklamalar aşağıda yer almaktadır.

⬗ Tanımlamalar

→ “Bu site” veya “melhuzat.blog” : www.melhuzat.blog alan adıyla yayın yapan kişisel blogu ve sahibini ifade eder.
→ “Kullanıcı” : Bu siteyi direkt veya dolaylı olarak ziyaret eden, ziyaretçi konumundaki kişiyi ifade eder.
→ “Site İçeriği” : Bu sitede yer alan tüm bilgi, yazı, görsel, video, isim, logo, marka, kod ve diğer materyalleri ifade eder.
→ “Yazar” : Site içeriğinin oluşmasını sağlayan Alparslan Baltacı'yı ifade eder.

⬗ Kullanım Koşullarının Kabulü

ww.melhuzat.blog adresine girişiniz ve kullanımınız bu şartlara tabidir. Bu bloga giriş yaparak; yasal olmayan bir amaç için bu web sitesini kullanmayacağınızı ve belirtilen koşulların tamamınına uygun hareket edeceğinizi kabul etmiş sayılırsınız. Eğer bu koşulları kabul etmiyorsanız, bu blogu kullanmayı bırakabilirsiniz.

◉ Değişiklik

Yazar, ziyaretçilere haber vermeksizin bu blogun tamamını veya bir kısmını değiştirme hakkına sahiptir. Herhangi bir zamanda kullanım şartları ve gizlilik politikasında haber vermeksizin değişiklik yapabilir. Herhangi bir değişiklikten sonra bu web sitesini kullanmaya devam etmeniz, değişikliği kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Bu düzenlemeler, eklemeler, değişiklikler ya da iptallerin takibi tamamen kullanıcının sorumluluğundadır.

◉ Fikri Mülkiyet Hakları

Melhuzat.blog'da bulunan tüm telif hakları, tasarım hakları, kaynak kodları, metin, fikri mülkiyet hakları (kayıtlı ve kayıtsız) ve bu sitede bulunan tüm içerikler www.melhuzat.blog veya onun lisans sahibinin mülkiyetinde kalacaktır. Bu bloga girerek, içeriğe ticari olmayan kullanım için erişim yapacağınızı kabul etmiş sayılırsınız.

⬗ Telif hakkı sahibinin önceden yazılı izni olmaksızın hiçbir içerik indirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, saklanamaz veya dağıtılamaz ancak kişisel yani ticari olmayan ev kullanımı için bu sitedeki sayfaları indirme, kopyalama veya yazdırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

◉ İçerik Kullanım Şartları

İçeriklerin hiçbiri okurların isteğine göre değiştirilemez. İçerikler ticari amaç gütmeden paylaşım için kullanılacaksa, melhuzat.blog kaynak olarak gösterilip, kaynak linki yazıya eklenmek suretiyle kullanılabilir.

→ Bu yazı melhuzat.blog'dan alınmıştır. 
→ Kaynak: www.melhuzat.blog 

Eğer yukarıdaki içerik kullanım şartı kabul edilmeyip uygulanmazsa, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince her türlü hukuki şartları uygulama hakkımız vardır.

◉ Yazıların Doğruluğu

Melhuzat.blog'da yayınlanan tüm içeriğin doğru olmasını sağlamak için çaba göstermekteyiz.  Bunun için yazıların hazırlık aşamasında en az üç yerli ve bir yabancı kaynaktan yararlanılmaktadır. Bu site, yayınlanan yazılardan alınan referans ve güven ile yapılan işlerinizde doğabilecek sonuçlardan sorumlu tutulamaz.

◉ Yorumlar

Melhuzat.blog'a eklenen yorumlar, denetimden geçirilmeden yayınlanmaktadır. Bu nedenle yayınlanan yorumlardan dolayı hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul edilmemektedir. Bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk, yorumu ekleyen kullanıcıya aittir. 

⬗ Melhuzat, genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların yorum beyanlarını reddetme/silme hakkını saklı tutar.

◉ Yazılım ve Altyapı

Melhuzat.blog, Google ürünü olan Blogger/Blog sistemini kullanmaktadır. Blueberry Blogger Template isimli ücretli sunulan bir "Way2Themes" yapımı tasarım ile yayın hayatına devam etmektedir. Tema lisanslı şekilde satın alınmış olup üzerindeki çalışmalar ise Alparslan Baltacı tarafından yapılmaktadır.

◉ Dışarıya Açılan Bağlantılar

Melhuzat.blog adresinde yayınlanan yazılar, başkaları tarafından kontrol ve muhafaza edilen üçüncü taraf web sitelerine dış bağlantılar içerebilir. Melhuzat, bu bağlantılarda bulunan web sitelerin onaylandığından, sitelerin içeriği veya erişilebilirliğinden sorumlu tutulamaz. Dışarıya açılan bağlantılardaki sitelerin içerikleri sürekli kontrol edilemeyeceği için sorumluluk ve linklere tıklama tamamen, ziyaretçinin inisiyatifindedir.

◉ Sınırlı Erişim

Melhuzat, herhangi bir zamanda haber vermeksizin, istemli/istemdışı olarak melhuzat.blog adresinin bir kısmına veya tümüne erişimi sınırlama hakkına sahiptir.

◉ Geçersizlik

Ülkemizde bulunan herhangi bir yetkili mahkeme tarafından; sebep belirtilerek, melhuzat.blog için hazırlanmış olan kullanım koşullarının tamamının yasa dışı veya uygulanamaz olduğu belirlenirse kullanım koşulları geçerliliğini yitirir eğer bir veya daha fazla madde belirlenirse geriye kalan koşullar geçerliliğini korur ve uygulanabilir olmaya devam eder.

⬗ Melhuzat.blog'a erişen bütün ziyaretçiler, kullanım şartlarını kabul etmiş sayılacaklardır.

◉ İletişim

E-Mail: melhuzatblog@gmail.com